6918 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

ANKETA: Parkovanie v Auparku sa zmení. Čo na to Košičania?

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.08.2017 08:47 | Spravodajstvo
Zmena parkovacieho systému v nákupnom centre Aupark nepoteší zákazníkov, ktorí využívali dvojhodinové parkovanie zadarmo. Po novom od 1. septembra zaplatia návštevníci za prvé dve hodiny tridsať centov za každú začatú hodinu. Od tretej hodiny bude každá začatá hodina spoplatnená sumou dve eurá, tak ako doteraz. Opustenie parkoviska do 20 minút od vjazdu spoplatnené nebude.

V Auparku v Bratislave a Žiline vodiči parkujú zdarma tri hodiny. Čo na tieto zmeny hovoria Košičania?
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 2

 

Dusan Palguta18.08.2017 17:18:36

tu nejde o tých 30 centov, ale o princip a podmienku pod ktorou sa zacal aupark stavat, t.j. ze parkovanie bude ZDARMA !!! Ano, aupark zabral povodnych 400 parkovacich miest na namesti Osloboditelov,ale vytvoril 1100 parkovacich miest. Tak teda ak aupark chce peniaze za parkovne, tak nech aspon vycleni tych 400 miest na bezplatne parkovanie o ktore vystavbou tejto ohavy pripravil Kosicanov ! :(

 

Peter Savčák17.08.2017 13:22:22

Pokiaľ si pamätám Aupark bol vystavaný aj vďaka tomu, že ľudia z okolia súhlasili. Poniektorý súhlasili pod podmienkou, že bude možné parkovanie zadarmo v podzemných garážach. Aj z tohoto titulu dostala spoločnosť, ktorej patrí Aupark pozemky za zvýhodnenú cenu. Ergo Košičania nepriamo prispeli k výstavbe Auparku z ukrátených daní mestskej kasy. Predpokladám, že 0,30eur je aj tak výhodná cena za parkovanie, ale pri tisícoch áut denne pre spoločnosť pekný peniaz. Už spoločnosti, ktorá vlastní budovu a prenajíma priestory za vysoké ceny nestačí. Predpokladám, že manažment potrebuje k svojím tučným ziskom ešte navyše prémie. Ja osobne nepotrebujem parkovať v Auparku. Ak aj zaparkujem v podzemných parkoviskách, tak len kvôli tomu, že potrebujem niečo z obchodíkov, bánk, či telekomunikačných spoločností. Tieto služby sú zastúpené aj v centre Optima, kde je parkovanie zadarmo. Prístup je napojený na rýchlostnú cestu, a teda nie je potrebné sa predierať cez niekedy preplnené križovatky ako je to v prípade prístupu k Auparku. Ak sa budem rozhodovať kam za službami, tak sa určite pre Aupark nerozhodnem.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
637
videní
01:01
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1887
videní
01:24
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
10586
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
962
videní


Facebook loginGoogle login