716 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Najnavštevovanejšou pamiatkou je Spišský hrad

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.08.2017 08:37 | Spravodajstvo
Košický región je skokanom roka v počte návštevnosti, ale aj prenocovaní. V prvom prípade zaznamenal 347 tisíc hostí, v druhom viac ako 700 tisíc. Najnavštevovanejšou pamiatkou bol minulý rok Spišský hrad, ktorý navštívilo 200 tisíc záujemcov, za prvých sedem mesiacov tohto roka sa návštevnosť blíži k číslu 120 tisíc.

V rebríčku návštevnosti si polepšili aj jaskyne
Ako sa vyjadrila riaditeľka organizácie Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková, polepšili si aj jaskyne. "Najnavštevovanejšou jaskyňou je doposiaľ Jaskyňa Domica, ktorú videlo 50 tisíc návštevníkov. Nárast návštevnosti zaznamenala Jasovská jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa. Tu vzrástla návštevnosť o 21 %." O 40 percent vyššiu návštevnosť, ako minulý rok, dosiahol drevený kostolík v Ruskej Bystrej. Vyhľadávanými lokalitami v kraji je aj Zemplínska Šírava, Slovenský raj či splav Hornádu. "Za rozvojom cestovného ruchu stojí určite aj Letisko Košice, pretože sa rozlietali letecké linky, letecké spojenia. Košice sa stali dostupnejšie a tým pádom aj región. Sú za tým aj kvalitnejšie služby našich poskytovateľov. Je za tým, samozrejme, aj práca jednotlivých oblastných organizácií cestovného ruchu."

Návštevnosť zvyšujú aj organizované výlety v kraji
Záujem o mesto Košice, ale i región zvýšili organizované výlety vlakom za pamiatkami UNESCO a sprievodné akcie v rôznych častiach kraja. Najbližšia jazda sa uskutoční 9. septembra a cestovať sa bude do Dobšinskej ľadovej jaskyne. "Dávame do pozornosti všetkým návštevníkom UNESCO pamiatky, keďže z Košíc je dostupných 18 UNESCO pamiatok do 100 minút autom. Takže všetky tieto UNESCO pamiatky či už sú to jaskyne alebo Spišský hrad spolu s okolím, ale taktiež aj Morské oko alebo Beňatina či kostolík v Ruskej Bystrej. Košický región má čo ponúknuť. Má tu množstvo krásnych či prírodných alebo kultúrnych pamiatok", dodala Lenka Vargová Jurková.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

349
videní
02:33
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1276
videní
07:09
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
958
videní
03:04
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1169
videní
01:44


Facebook loginGoogle login