499 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Financovanie krúžkov chceli zmeniť, nakoniec je všetko inak

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.09.2017 08:08 | Spravodajstvo
Vzdelávacie poukazy na financovanie záujmového vzdelávania  žiakov, ktoré poskytujú  školy a školské zariadenia, mali byť podľa návrhu Ministerstva školstva od tohto školského roka zrušené. Tento návrh zvažovali najmä z dôvodu náročnej administratívy pri ich vydávaní, ako aj prijímaní. Zároveň mali byť finančné prostriedky poskytované každej škole, a to iba podľa počtu žiakov. Novela zákona počítala aj s tým, že prijímateľom týchto poukazov už nebudú môcť byť Centrá voľného času. To by znamenalo, že žiaci by si za krúžky v centrách museli platiť plnú sumu. "Mesto prispieva tým žiakom, ktorí odovzdávajú vzdelávacie poukazy CVČ na úhradu časti príspevku, ktorý hradia rodičia. Tí nemusia platiť 4€, ale iba 2€. V prípade, ak by boli CVČ vyradené zo siete prijímateľov týchto poukazov, muselo by mesto prehodnotiť tento príspevok," informuje Jozef Marko z magistrátu mesta Košice.

Navrhované zmeny nakoniec stiahli
Pracovná skupina pri rezorte školstva, ktorá  zmeny navrhovala, nakoniec svoj návrh stiahla. Žiaci sa tak môžu aj naďalej sami rozhodnúť, kam svoje poukazy odovzdajú.  "Škola nemôže brániť žiakom, aby poukaz použili v inej škole, alebo školskom zariadení, to znamená, že je výlučne na žiakovi, kde poukaz využije. Môže sa stať, že ho neodovzdá v žiadnej škole, alebo organizácií. V takom prípade sa nevyčerpané finančné príspevky presúvajú späť do rozpočtu rezortu školstva," informuje Ivana Skokanová, hovorkyňa Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Poukazy aj v novom školskom roku bez zmien
Hodnota poukazu je 3,20 € na jedného žiaka za mesiac a škola mu ho musí odovzdať najneskôr do 10. septembra. Ten má potom dva týždne na to, aby sa rozhodol, kde a na aký krúžok poukaz využije.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5510
videní
04:33
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3097
videní
02:09


Facebook loginGoogle login