1624 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Košice z vtáčej perspektívy - Juh

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.08.2021 16:48 | Iné
Južná časť mesta vznikla v období rozvoja obchodu ako pokračovanie historického centra Košíc. V stredoveku sa tu nachádzali prímestské osady Bednárska, Špitálska a Ludmanova Ves. Najstaršou známou stavbou na území mestskej časti bol mestský špitál s kostolíkom sv. Ducha na Južnej triede, postavený pravdepodobne v polovici 13. storočia. V priebehu stáročí boli tieto budovy viackrát zničené a opakovane postavené.  

MČ Košice-Juh má v súčasnosti polyfunkčný charakter. Striedajú sa tu obytné zóny s priemyselnými. Rozvoj priemyselnej výroby v Košiciach je úzko spätý s územím našej mestskej časti. Mestská časť Košice – Juh má aj moderné kultúrno-spoločenské centrum „Južan“ na Smetanovej ulici 4, ktoré vo svojich priestoroch umožňuje kultúrno-spoločenské vyžitie obyvateľom z celého mesta. Na území mestskej časti sa nachádza najstaršie zdravotnícke zariadenie v meste – Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura na Rastislavovej ulici, ktorá poskytuje komplexnú zdravotnícku starostlivosť a má nadregionálny charakter.    

V mestskej časti Juh sa nachádzajú aj veľké obchodné centrá napr. Carrefour, Optima, Baumax, Hornbach, NAY, obchodné domy Malimex,  Cottbus, LIDL, a kedysi aj veľké ľudové trhovisko „Blšák“. 

Počet obyvateľov: 22 572

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3165
videní
02:50
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2822
videní
02:51
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3794
videní
02:16
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1188
videní
02:28


Facebook loginGoogle login