K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Parkovisko pri cintoríne do Dušičiek hotové nebude

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.10.2023 08:00 | Spravodajstvo
Firma Eurobau mala v Košiciach na starosti niekoľko projektov. Pri mnohých kvôli zásadnému nedodržiavaniu termínov došlo zo strany mesta k výmene dodávateľa. Rekonštrukciu priestoru pred cintorínom (ktorá začala vlani v júli a mala byť hotová v lete 2023) však Eurobau podľa podpísaného dodatku dokončiť musí. 

Aktuálne prebieha pokládka dlažby, rozširovanie parkoviska, výstavba spevnených komunikácií, či revitalizácia vstupnej aleje pri kríži. Termín odovzdania diela je podľa dodatku zmluvy 31. október

Aktualizované 24.10.2023 15:51

Ako dnes (24.10.) uviedlo Mesto Košice na brífingu, parkovisko pred Verejným cintorínom hotové do konca októbra nebude.  Motorizovaní návštevníci nebudú môcť parkovať pred hlavným vstupom na Verejný cintorín. K dispozícii majú parkovacie miesta na Cintorínskej ulici v jednom jazdnom pruhu v oboch smeroch. Okrem toho môžu od stredy 25. októbra až do piatku 3. novembra parkovať na Rastislavovej ulici v pravom jazdnom pruhu v úseku od cintorína v smere na Alejovú, ktorý bude dočasne vyhradený na parkovanie. Pri hornom vstupe na Verejný cintorín pri ZŠ na Užhorodskej ulici na sídlisku Železníky bude kvôli zriadeniu dočasného parkovania až do 10. novembra zjednosmernená ulica a uzavretý jeden jazdný pruh. 

Pre peších návštevníkov bude vytvorený bezpečný koridor tak, aby boli chodci oddelení od priestorov staveniska. Okrem horného vstupu z Užhorodskej ulice môžu návštevníci využívať aj vstup cez Židovský cintorín, ktorý sa nachádza približne 300 metrov od hlavného vstupu na Verejný cintorín v smere na Alejovú ulicu.

Stav rekonštrukčných prác pri cintoríne si pozrite vo fotogalérii. 

Foto: TV KOŠICE

Súvisiace odkazy:
Revitalizácia Verejného cintorína sa do Dušičiek neskončí
Dodatok k zmluve o dielo medzi Mestom Košice a firmou Eurobau, s.r.o. 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Nové
422
videní
03:49
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2886
videní
02:46
183
videní
815
videní


Facebook loginGoogle login